Optyk OPTOSS - ul. Kobielska 23, 04-359 Warszawa

Soczewki Kontaktowe

Optyk OPTOSS
Praga Południe - Warszawa
Galeria Grochów

+48 22 390 46 56

Najlepsze szkła kontaktowe

Żyjesz w ciągłym ruchu? Pozbądź się okularów!

Soczewki kontaktowe są świetnym rozwiązaniem zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Z pewnością docenisz je podczas uprawiania sportów – treningu biegowego, jazdy na rowerze, pływania czy gry w siatkówkę. W końcu nie ma nic gorszego, niż poprawianie stale spadających z nosa okularów, prawda?

Soczewki kontaktowe w przeciwieństwie do okularów, nie ograniczają pola widzenia. Doskonale sprawdzą się podczas aktywności wymagających ruchu jak taniec, jazda na rolkach czy nartach. W naszej ofercie znajdziesz zarówno soczewki miesięczne, idealne na co dzień, jak również soczewki jednodniowe, wygodne w przypadku pojedynczych aplikacji na specjalne okazje. Szkła kontaktowe znakomicie sprawdzą się w sytuacjach, w których okulary zaczynają przeszkadzać w aktywności lub nie pasują do Twojej stylizacji.

Soczewki Kontaktowe - Optyk Praga Południe - OPTOSS Galeria Grochów

Duży wybór oprawek

Dobra jakość, niska cena!

Porady specjalisty

Przebieg wizyty

Jak wygląda zakup soczewek kontaktowych?

01

Rozmowa

Porozmawiamy o Twoich kłopotach z prawidłowym widzeniem.

02

Badanie

Przeprowadzimy szczegółowe badanie Twojego wzroku.

03

Wybór Soczewek

Dobierzemy soczewki do okularów i pomożemy w wyborze oprawek.

04

Planowanie

Zaplanujemy dalsze leczenie i wizyty.

FAQ

Wasze pytania i odpowiedzi

Soczewki kontaktowe mogą być zarówno bezpieczne, jak i niebezpieczne dla Twojego wzroku. Wszystko zależy od tego, jak dbasz o swoje oczy. Jeśli przestrzegasz zaleceń dotyczących higieny i czasu noszenia szkieł kontaktowych, wszystko powinno być w porządku.

Specjaliści zalecają, by zakładać soczewki nie dłużej niż na 12 godzin dziennie. Po tym okresie warto je ściągnąć, zdezynfekować i schować do pojemnika. Zbyt długie noszenie soczewek kontaktowych może sprawić, że oko zacznie się robić suche, co może powodować podrażnienia.

Noszenie przeterminowanych soczewek nie jest dobrym pomysłem. Po zbyt długim czasie od produkcji, kondycja materiału z których zostały wykonane spada. W soczewkach kontaktowych występuje wówczas pogorszona transmisja tlenu, mogą być bardziej zanieczyszczone i mniej elastyczne, co wpłynie na Twój dyskomfort i występowanie podrażnień.

Nie. Warto stosować się do zaleceń producenta wykorzystując soczewki kontaktowe zgodnie z zaleceniami. W ten sposób dbamy o zdrowie i komfort swoich oczu, ale też jakość widzenia czy stopień nawilżenia gałki ocznej. Nieprawidłowe użytkowanie szkieł kontaktowych może doprowadzić do podrażnień lub infekcji.

Wybór rodzaju soczewek jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników związanych z codziennym trybem życia. Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. Na korzyść miesięcznych soczewek przemawia ich cena w odniesieniu do 1 szt., natomiast jednodniowe soczewki kontaktowe pozwolą Ci uniknąć dodatkowych zabiegów związanych z czyszczeniem oraz zwiększą ochronę przed infekcjami.